Charakterystyka lakierów PUR

Lakiery poliuretanowe - znane również jako lakiery PUR lub DD (Desmodur-Desmophen firmy Bayer)

Lakier poliuretanowy ze względu na schnięcie i tworzenie błony jest bliższy lakierowi olejowemu z żywic syntetycznych jak lakierowi wodnemu, lecz są znaczne różnice do lakieru olejowego. 

Jak działa lakier podkładowy?

Decyzja, czy podłoga ma być zagruntowana (pokryta lakierem podkładowym), czy też nie jest bardzo ważna.

 

Podłoga drewniana - 10 kroków do trwałej podłogi

Stałeś się właśnie szczęśliwym posiadaczem swojego nowego mieszkania lub domu – GRATULUJEMY! Teraz przed Tobą kilka ważnych decyzji, co do wyboru materiałów wykończeniowych, których skutki będziesz odczuwał przez najbliższe kilka lub kilkanaście lat.

Jak przygotować taras drewniany do nowego sezonu?

 

Nasze zimy od wielu lat nie są aż tak obfite w śniegi i długo utrzymujące się mrozy jak to miało miejsce choćby 10 lat temu. Taka pogoda nie działa dobrze na drewno na zewnątrz. Woda utrzymująca się tygodniami na deskach w wilgotną zimę nie pomagają naszemu tarasowi. Przy pierwszych kwietniowych słonecznych dniach warto zadbać o szybką i prostą odnowę tarasu, nie wymagającą skomplikowanych narzędzi.

Co zabezpiecza drewno?

 

Jako ekspert zwróciłbym uwagę na zamieszanie w nazewnictwie. Wyroby kolorowe nazywane impregnatami czyli mające nasączyć drewno środkami biobójczymi zabezpieczającymi przed grzybami, sinizną i owadami są z bardzo nielicznymi wyjątkami nie impregnatami tylko bejcami albo lazurami. Wyroby te nie zawierają lub zawierają tylko w śladowej ilości środki przeciw grzybom i owadom i w takim razie nie mogą skuteczne zabezpieczyć biologiczne "impregnowanego" drewna.

Jak wybierać środek impregnujący do zabezpieczenia drewna? 

 

Zwróciłbym uwagę na zamieszanie w nazewnictwie. Wyroby kolorowe potocznie nazywane impregnatami (czyli mające nasączyć drewno środkami biobójczymi zabezpieczającymi przed grzybami, sinizną i owadami) są często nie impregnatami, tylko bejcami albo lazurami. Zawierają jedynie śladowe ilości środków przeciw grzybom i owadom (albo nie zawierają ich wcale) i w takim razie nie mogą skutecznie zabezpieczyć impregnowanego drewna.

Olejowanie podłogi - najczęściej zadawane pytania

 

1.CZY OLEJE MARKI HARTZLACK SĄ BEZPIECZNE I ZDROWE W STOSOWANIU I PÓŹNIEJSZYM UŻYTKOWANIU?

1

Serwis internetowy HARTZLACK.pl przechowuje dane osobowe oraz wykorzystuje do działania pliki COOKIES.

        

Informacje dotycząca COOKIES i danych osobowych przechowywanych w serwisie zawarte są w sekcji POLITYKA PRYWATNOŚCI. Kliknij przycisk DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ by zapoznać się z pełna jej treścią. Korzystanie z formularzy kontaktowych oraz NEWSLETTERA naszego serwisu wymaga zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i wyrażenia zgodny na jej stosowanie, W przeciwnym przypadku bardzo prosimy o niekorzystanie z formularzy kontaktowych oraz niezapisywanie się na NEWSLETTER.