Jaki impregnat do drewna wybrać?


Jaki impregnat do drewna wybrać? Który impregnat do drewna jest tani i najlepszy? Czym różni się impregnat od lakierobejcy, lazury do drewna?

Świat dzisiejszego konsumenta jest bardziej skomplikowany niż dotychczas. Doczekaliśmy czasów gdzie podaż bez względu na branże jest bardzo duża. Tak się dzieje również w branży farb i lakierów oraz impregnatów do drewna gdzie oprócz uginających się półek produktów różnych producentów jak Altax, Drewnochron, Sadolin, HartzLack, V33, inne jest wiele różnych rozwiązań konkurujących ze sobą. Są to choćby: impregnat do drewna, olej do drewna, lakierobejca do drewna a nawet lazury.

To wszystko skłania do odpowiedzenia sobie po zakupie mebli ogrodowych, huśtawki ogrodowej, altany, czy płotu jaki efekt pomalowanego drewna chcemy uzyskać oraz jaką funkcję pełni pomalowany element? Czy drewno znajduje się na zewnątrz czy wewnątrz pomieszczenia, czy jest narażone na słońce, deszcz, śnieg? Z badań polskich konsumentów wynika, że produktem najczęściej się sprzedającym do dekoracyjnego malowania i ochrony drewna na zewnątrz jest impregnat do drewna. Jaki powinien więc być impregnat do drewna, czym powinien się charakteryzować impregnat do drewna, który impregnat jest najlepszy, jaki impregnat do drewna wybrać? To można podsumować w dosłownie w 4 punktach:

1) Dobry impregnat do drewna powinien zawierać substancje biobójcze

Z uwagi na zabezpieczanie drewna na zewnątrz impregnat do drewna powinien zawierać w swoim składzie substancje biobójcze chroniące przed robactwem i grzybami na jakie narażone jest drewno. Wszyscy producenci mają w swojej ofercie impregnaty z takimi substancjami. Ważny jest jednak ich duży stopień stężenia. Dodatkowo impregnat do drewna powinien mieć zawartość tych substancji także w wersjach kolorystycznych a nie wyłącznie w bezbarwnym podkładzie. Marka HartzLack i jej impregnat do drewna HartzLain Decor zawiera maksymalną dopuszczaną dawkę biocydów chroniących drewno zarówno w wersji kolor oraz bezbarwnej. Dzięki temu czy malujesz z podkładem bezbarwnym czy nie, Twoje drewno i tak jest zabezpieczone, a Ty oszczędzasz na drogich podkładach oraz czasie na ich wymalowanie.

2) Dobry impregnat do drewna nie zakrywa rysunku słojów drewna

W przypadku funkcji dekoracyjnej impregnatu do drewna ważne jest aby wersja kolorystyczna impregnatu do drewna nie zakrywała rysunku słojów drewna. To przecież dlatego malujemy i dekorujemy drewno impregnatem do drewna aby szlachetne słoje drewna wydobyć a nie zakrywać.
Największe odwzorowanie słojów uzyskujemy stosując impregnat do drewna barwiony super drobno mielonymi pigmentami jak np. HartzLain Decor

3) Dobry impregnat do drewna powinien mieć gwarancję na wiele lat

Wiele reklam tv impregnatów do drewna powołuje się na gwarancję oraz wieloletni efekt zabezpieczenia i dekoracji. Prawdą jest, że tylko impregnat do drewna, który zawiera odpowiednio trwałe żywice, pełne zabezpieczenie biologiczne, odporne drobnoziarniste pigmenty, daje gwarancję pełnej i kompleksowej ochrony przed deszczem, promieniami UV. Wszystkie te warunki spełniają impregnaty HartzLain Decor.

4) Dobry impregnat do drewna powinien być tani

Idąc do marketu budowlanego typu: Castorama, Leroy Merlin, Obi , sklepu z farbami i lakierami
czy szukając impregnatu na ceneo.pl, allegro.pl, szukamy ceny. Jednak prawdziwą cenę tworzą różne korzyści i właściwości produktu. Dla impregnatu do drewna HartzLain Decor są to: wysoka wydajność sięgająca 12 metrów kw/ litr, szybki czas ukończenia prac lakierniczych - druga warstwa już po 20 minutach i nie wymaga gruntowania, zabezpieczenie na lata przed robactwem oraz wypłukaniem preparatu przez deszcz. Największa korzyść cenowa impregnatu do drewna to zadowolenie Klienta z finalnego efektu oraz oszczędność w postaci malowania bez konieczności użycia specjalnego podkładu.

Więcej na temat omawianego produktu znajdziesz TU >>

oraz na filmie instruktażowym:

 

1

Serwis internetowy HARTZLACK.pl przechowuje dane osobowe oraz wykorzystuje do działania pliki COOKIES.

        

Informacje dotycząca COOKIES i danych osobowych przechowywanych w serwisie zawarte są w sekcji POLITYKA PRYWATNOŚCI. Kliknij przycisk DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ by zapoznać się z pełna jej treścią. Korzystanie z formularzy kontaktowych oraz NEWSLETTERA naszego serwisu wymaga zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i wyrażenia zgodny na jej stosowanie, W przeciwnym przypadku bardzo prosimy o niekorzystanie z formularzy kontaktowych oraz niezapisywanie się na NEWSLETTER.