HartzLack - lakiery do parkietów cenione przez parkieciarzy polskich

Minęło ponad 10 lat od powstania pierwszej w Polsce organizacji samorządu parkieciarskiego – Stowarzyszenia „Parkieciarze Polscy” (SPP). Z tej okazji podczas uroczystego spotkania braci parkieciarskiej w Słoku k.Bełchatowa, oprócz podsumowania działalności SPP, postanowiono uhonorować osoby oraz firmy, które wniosły największy wkład w rozwój profesjonalnego parkieciarstwa w Polsce. Specjalną nagrodę „Za wkład i wsparcie rozwoju parkieciarzy polskich” otrzymał producent lakierów do drewna Hartzlack.

Uroczystość stała się doskonałą okazją do spotkania najlepszych ekspertów z dziedziny parkieciarstwa wyznaczających trendy na polskim rynku podłóg drewnianych. To sama elita wśród parkieciarzy. Na pikniku nie zabrakło przedstawicieli marek Blanchon, Bochem, Bosch, HartzLack, Janser, Lakma, Loba Wakol, Mapei, Murexin, Novol, Vox Profile, V33. Większość z tych firm wspiera organizację SPP od początku jej istnienia.

Zdaniem wielu parkieciarzy HartzLack w pełnizasługuje na uznanie za wieloletnie wsparcie szkoleniowo-doradcze udzielone SPP, jak i za wkład w rozwój nowych inicjatyw oraz produktów poprawiających jakość i komfort prac parkieciarskich.
SPP od lat wyznacza standardy montażu oraz finalnego wykończenia - lakierowania lub olejowania podłóg drewnianych. Organizacja jest współwydawcą pierwszego w Polsce podręcznika dotyczącego parkieciarstwa pt.: „Parkieciarz” autorstwa Zbigniewa Wolskiego. Książka stanowi podstawę wiedzy i zbiór zasad pracy parkieciarza na poszczególnych etapach montażu podłogi drewnianej

Eksperci z dziedziny parkieciarstwa zrzeszeni w SPP stale testują nowe rozwiązania oferowane przez licznych producentów chemii do parkietów oraz rekomendują parkieciarzom produkty o uznanej i powtarzalnej jakości spełniające rygorystyczne normy wymagane przez finalnego inwestora dbając o to, aby polski parkieciarz nie był gorszy od niemieckiego czy austryjackiego, uznawanych za europejską elitę. Służą temu też liczne szkolenia organizowane przez SPP, gdzie parkieciarze mają okazję podnosić kwalifikacje na każdym etapie montażu i wykończenia drewnianej podłogi, tak aby uniknąć niepotrzebnych reklamacji i sprostać oczekiwaniom klienta.

Na spotkaniu większość parkieciarzy zauważało, że oferta nowych „gotowych” podłóg drewnianych obecnych choćby w ofercie Baltic Wood czy firmy Barlinek lakierowanych lakierami UV, to tylko chwilowa moda. Jak sami mówią “prawdziwe drewno”, to klasyczny tradycyjny parkiet lub deska podłogowa odpowiednio polakierowana lub zaolejowana, w zależności od indywidualnego gustu inwestora i funkcji pomieszczenia w której znajduje się podłoga drewniana. Tylko takie rozwiązania gwarantują trwałość i doskonały efekt przez lata.


Punktem kulimiancyjnym była oficjalna uroczysta gala, podczas której firma Venga – producent lakierów i olejów marki HartzLack, została uhonorowana z rąk Prezesa Zarządu SPP Pana Dariusza Kozery nagrodą potwierdzającą szczególne umiejętności w łączeniu innowacyjności z najnowszą technologią i jakością swoich produktów.
Dla marki Hartzlack jest to już druga w tym roku tak ważna nagroda z rąk profesjonalistów parkieciarzy. Podczas Europejskich Mistrzostw Młodych Parkieciarzy 2010 w Poznaniu, firma została nagrodzona główną nagrodą „Produkt Wykonawcy 2010”. Ten prestiżowy tytuł i nagrodę główną w kategorii "Produkty do ochrony drewna" zdobył lakier do podłóg Hartzlack APU1 SSF pomimo tak silnej konkurencji, jak zgłoszone do konkursu sztandarowe produkty marek Domalux - Domalux Silver i V33 - Plastor PUR-T 3 DUO.

Producent: HartzLack
www.lakiery.pl
HartzLack to specjalistyczna marka produktów do zabezpieczania, konserwacji oraz dekoracji drewna. Bogata oferta skierowana jest zarówno do profesjonalistów jak i indywidualnego wykonawcy. Ze względu na swoją wysoką jakość i parametry użytkowe jest to grupa produktów szeroko znana i wyjątkowo ceniona przez klientów w całym kraju.

1

Serwis internetowy HARTZLACK.pl przechowuje dane osobowe oraz wykorzystuje do działania pliki COOKIES.

        

Informacje dotycząca COOKIES i danych osobowych przechowywanych w serwisie zawarte są w sekcji POLITYKA PRYWATNOŚCI. Kliknij przycisk DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ by zapoznać się z pełna jej treścią. Korzystanie z formularzy kontaktowych oraz NEWSLETTERA naszego serwisu wymaga zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i wyrażenia zgodny na jej stosowanie, W przeciwnym przypadku bardzo prosimy o niekorzystanie z formularzy kontaktowych oraz niezapisywanie się na NEWSLETTER.