HartzLack - sponsor Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Młodych Parkieciarzy

Parkieciarze Polscy rozegrali swoje mistrzostwa Europy w Bukareszcie gdzie miały miejsce międzynarodowe Europejskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy. Jednym z głównych sponsorów naszej reprezentacji była marka HartzLack – producent najlepszych lakierów i olejów do podłóg drewnianych.

Jak mówi Michał Zawadzki – Brand Manager marki HartzLack „Wspieranie i rozwój młodych talentów, propagowanie naturalnej drewnianej podłogi w naszych domach a także rozwój tak wspaniałego rzemiosła jakim jest zawód parkieciarza bardzo mocno wpisuje się w strategię marki HartzLack, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się na sponsoring Reprezentacji Polski Młodych Parkieciarzy.”

Zwycięzcą niedawno przeprowadzonych mistrzostw została ekipa z Niemiec, drugie miejsce zajęła Austria, a trzecie kolejny reprezentant również z Niemiec.
Jak w drużynie piłki nożnej w konkursie wzięło udział jedenastu zawodników reprezentujących aż 7 krajów.

Zawody polegały na jak najwierniejszym, dokładnym oraz estetycznym wykonaniu z deszczułek parkietowych wzoru podłogi drewnianej. Obserwatorzy, zawodnicy i jurorzy uznali wzór konkursowy za bardzo wymagający. Jak bardzo trudny był wzór można zobaczyć na zdjęciu przedstawiającym pracę naszego reprezentanta z Polski. Przed przystąpieniem do pracy konieczna była głęboka analiza, wyliczenie poszczególnych elementów i precyzyjne zaplanowanie kolejnych cięć. Konieczna była również bardzo wysoka precyzja, umiejętnego rozpoczęcia pracy i pamiętania o końcowym efekcie przez cały czas pracy. Wykorzystano trzy gatunki drewna orzech, klon i dąb w formie dwuwarstwowego parkietu łączonego. Wzór konkursowy zawierał się w polu 2 m2

zd.art.mmp

Nasz kraj reprezentowali Bartłomiej Kalita - Mistrz Polski Młodych Parkieciarzy oraz Wojciech Barnaś – Wicemistrz Polski Młodych Parkieciarzy. Obaj panowie zdobyli swoje tytuły podczas zawodów zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Parkieciarze Polscy” w trakcie targów budowlanych Budma 2012 w Poznaniu.

Marka HartzLack kibicuje każdemu parkieciarzowi w Polsce, pomimo miejsca naszej reprezentacji poza podium wierzymy w sukcesy w kolejnych zawodach już za rok.

Pozostałymi sponsorami Reprezentacji Polskich Parkieciarzy były firmy: BONA, BOSCH, Mapei i Murexin.

 

 

 

1

Serwis internetowy HARTZLACK.pl przechowuje dane osobowe oraz wykorzystuje do działania pliki COOKIES.

        

Informacje dotycząca COOKIES i danych osobowych przechowywanych w serwisie zawarte są w sekcji POLITYKA PRYWATNOŚCI. Kliknij przycisk DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ by zapoznać się z pełna jej treścią. Korzystanie z formularzy kontaktowych oraz NEWSLETTERA naszego serwisu wymaga zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i wyrażenia zgodny na jej stosowanie, W przeciwnym przypadku bardzo prosimy o niekorzystanie z formularzy kontaktowych oraz niezapisywanie się na NEWSLETTER.