HartzLack Tung Oil – NR 1 wśród naturalnych olejów na drewniane tarasy

Tung Oil marki HartzLack został uznany przez profesjonalnych wykonawców oraz instalatorów za najlepszy produkt rekomendowany do zabezpieczania elementów wykonanych z drewna znajdujących się na zewnątrz takich jak: drewniane tarasy, balustrady, meble ogrodowe a nawet elewacje domów drewnianych.

Wyniki najnowszej edycji konkursu „Produkt Wykonawcy 2012” przeprowadzonego przez magazyn Fachowy Wykonawca udowodniły, że naturalny olej pozyskiwany z orzechów drzewa TUNG rosnącego w Chinach nie ma sobie równych. Jury konkursu zdecydowanie przyznało właśnie temu produktowi nagrodę wraz z tytułem „Produkt Wykonawcy - Wyróżnienie 2012” w kategorii „produkty do ochrony drewna”.

Warto przypomnieć, że w jury konkursu zasiadło kilkudziesięciu opiniotwórczych specjalistów i ekspertów z zakresu parkietów oraz drewna egzotycznego stosowanego na tarasy oraz meble ogrodowe. Wśród decydentów znaleźli się właściciele salonów podłóg drewnianych, dystrybutorzy desek tarasowych oraz firm remontowo-wykonawczych. Jak czytamy na stronie internetowej organizatora konkursu „Produkt Wykonawcy 2012”; „Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych, dostępnych na polskim rynku materiałów budowlanych ( ..), z którymi na co dzień pracują wykonawcy.”

Eksperci z jury dokonali wyboru zwycięzcy na podstawie wielu parametrów składających się na ostateczny wynik konkursu. Oprócz cech technicznych ważnych zarówno dla wykonawcy oraz finalnego inwestora takich jak: wytrzymałość i odporność oleju na zmienne warunki atmosferyczne badano również wydajność, czasy schnięcia, wzięto też pod uwagę relację ceny do jakości.

Jury wskazało na jeszcze jeden ważny w ich opinii aspekt - serwis i doradztwo związane z produktem. „Nigdy wcześniej żaden olej do drewna tarasowego nie otrzymał tak prestiżowego wyróżnienia.”

Oleje pozyskiwane z drzewa Tung znane są na świecie od setek lat choćby w szkutnictwie morskim. Jako najtrwalszy z dotychczas odkrytych naturalnych olejów, używany jest w celu impregnacji oraz zabezpieczenia drewna narażonego na czynniki atmosferyczne. Tung Oil doskonale zabezpiecza deski tarasowe, altany, podesty, podkreślając ich naturalny rysunek drewna. Z powodzeniem stosowany jest do zabezpieczania mebli ogrodowych i innych drobnych elementów architektury ogrodowej.

Do aplikacji oleju nie są wymagane specjalistyczne narzędzia, wystarczy pędzel lub kawałek bawełnianej szmatki. Całość prac związanych z nałożeniem oleju jest prosta i można je wykonać w krótkim okresie czasu samemu. Co najważniejsze, uzyskany efekt jest trwały a drewno zabezpieczone tym olejem nie poddaje się niszczącemu wpływowi wody czy słońca.

1

Serwis internetowy HARTZLACK.pl przechowuje dane osobowe oraz wykorzystuje do działania pliki COOKIES.

        

Informacje dotycząca COOKIES i danych osobowych przechowywanych w serwisie zawarte są w sekcji POLITYKA PRYWATNOŚCI. Kliknij przycisk DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ by zapoznać się z pełna jej treścią. Korzystanie z formularzy kontaktowych oraz NEWSLETTERA naszego serwisu wymaga zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i wyrażenia zgodny na jej stosowanie, W przeciwnym przypadku bardzo prosimy o niekorzystanie z formularzy kontaktowych oraz niezapisywanie się na NEWSLETTER.