Przygotowanie podłoża pod parkiety

Podłoże, na którym mocujemy podłogę drewnianą, odgrywa zasadniczą rolę w jej prawidłowej eksploatacji. Spełnienie odpowiednich wymogów co do wytrzymałości, równości i wilgotności podłoża jest podstawowym warunkiem uzyskania właściwych parametrów pracy podłogi drewnianej.

Akustyka podłóg panelowych

Dźwięki są obecne wszędzie wobec tego izolacja dźwiękowa budynków służy ich mieszkańcom. Przeciwko bodźcom optycznym możemy się chronić zamykając oczy, przeciwko bodźcom akustycznym nie posiadamy żadnego naturalnego mechanizmu ochronnego. Jedną z możliwości ucieczki od hałasu dają nam nasze własne cztery ściany.

Układanie parkietu przemysłowego Merbau

Na początku roku zlecono mi wykonanie ekspertyzy w domu jednorodzinnym, w którym został ułożony parkiet przemysłowy z drewna Merbau. Na powierzchni w salonie, gabinecie (parter) i korytarzu (1. piętro) wyraźnie widoczne były pola z jaśniejszych i ciemniejszych elementów. Na spoinach pomiędzy lamelkami lakier był wyraźnie zapadnięty.

Pomiary przed pracami parkieciarskimi

Mierzyć nie mierzyć? Oto jest pytanie. Zatem parkieciarzu odpowiedz na nie sam po przeczytaniu poniższego artykułu..

Wady paneli laminowanych

Podłogi laminowane jako jeden z wielu nowych produktów zostały szybko zaakceptowane w budownictwie. Jednakże potencjalni nabywcy są niedoinformowani zarówno ze strony sprzedawców, jak i samych rzemieślników. Na rynku polskim producenci ani w większości importerzy nie dbają o solidne szkolenie kadr zajmujących się dystrybucją czy montażem.

Parkiet na ogrzewaniu podłogowym

Rosnąca w ostatnim czasie popularność ogrzewania podłogowego staje się wyzwaniem dla firm specjalizujących się w układaniu podłóg drewnianych. Wśród projektantów i inwestorów, a nawet w środowisku parkieciarzy, powszechna jest opinia, że obecność ogrzewania podłogowego wyklucza zastosowanie drewnianych wykładzin podłogowych.

Przyczyny „łódkowania” parkietów

Wraz ze wzrostem zainteresowania podłogami drewnianymi potrzebne jest omawianie podstawowych zagadnień i problemów montażu poszczególnych rodzajów podłóg. Jednym z głównych problemów parkieciarskich jest z pewnością łódkowanie parkietu i negatywny wpływ tego zjawiska na estetykę powierzchni. Aby istota tematu została dobrze zrozumiana, chciałbym sprecyzować czym jest łódkowanie parkietui czy można zmierzyć wielkość tego zjawiska?

1

Serwis internetowy HARTZLACK.pl przechowuje dane osobowe oraz wykorzystuje do działania pliki COOKIES.

        

Informacje dotycząca COOKIES i danych osobowych przechowywanych w serwisie zawarte są w sekcji POLITYKA PRYWATNOŚCI. Kliknij przycisk DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ by zapoznać się z pełna jej treścią. Korzystanie z formularzy kontaktowych oraz NEWSLETTERA naszego serwisu wymaga zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i wyrażenia zgodny na jej stosowanie, W przeciwnym przypadku bardzo prosimy o niekorzystanie z formularzy kontaktowych oraz niezapisywanie się na NEWSLETTER.